Markýzy AMZ, AMZ NewLine, AME, AMB

Markýzy AMZ představují optimalní řešení ochrany před nadměrným slunečním teplem a současně umožňují oční kontakt s okolím. Absorbují sluneční záření již před zasklením a emitují teplo směrem ven, díky čemuž během slunečných dnů velmi dobře chrání interiér před horkem.

Markýzy zajišťují rovněž vizuální komfort pro oči a chrání před škodlivými účinky odrazů, což je důležité zejména při práci u počítače.

Markýza je zhotovena z pevného materiálu, odolného vůči atmosferickým vlivům. Materiál je srolován na válečku s pružinou umístěném v hliníkové kazetě, která se montuje nad oknem. Tato konstrukce umožňuje snadné ovládání markýzy a také použití širšího materiálu, který účinně zastíňuje interiér. Součástí markýzy je 80 cm dlouhá ovládací tyč. Zakoupit lze také ovládací tyč ZSZ délky 150 cm.

Markýzy jsou dostupné ve verzích:

  • AMZ pro kyvná okna FT_, PTP, okna se zvýšenou osou otáčení FY_ proSky, PYP proSky a výklopně-kyvná okna FP_ preSelect, PPP preSelect,
  • AMZ NewLine je vybavena novou kazetou, která podstatně zlepšuje vzhled a pevnost markýz,
  • AME pro panaromatická okna FEP,
  • AMB pro okna pro fasádní sestavy B__.

Proč používáme doplňky k fasádním a střešním oknům?

  • Markýza je optimálním řešením ochrany proti úmornému vedru.
  • Absorbuje sluneční záření již před zasklením a emituje teplo zpátky ven, čím během slunečných dnů velmi dobře chrání interiér před nepříjemným vedrem.
  • Dle výsledků interních zkoušek markýza chrání až 8x lépe v porovnání s vnitřními clonami, což se v praxi projeví poklesem teploty interiéru o 10°C.
  • V souladu s normou DIN 5034-1 je třeba místnosti chránit proti nadměrnému nahřívání slunečním zářením ne pomocí vnitřních doplňků, nýbrž pomocí vnějších clon (markýzy, vnější rolety).

Markýzy – 8krát účinnější ochrana proti nahřívání než vnitřní clony

Okno bez stínění
Sluneční záření proniká sklem do místnosti. Absorbované sluneční záření se přemění na infračervené (tepelné) záření a zasklení oken je nepropouští zpátky ven, proto v létě způsobuje nežádoucí nahřívání místnost.

Okno s vnitřní clonou
Sluneční záření proniká sklem do místnosti a je absorbováno vnitřní roletou. Zde se mění na infračervené záření a zasklení oken je nepropouští zpátky ven. Clona se místo ochrany před teplem nahřívá a emituje teplo dovnitř, proto způsobuje nežádoucí nahřívání místností.

Okno s vnější markýzou
Okno zastíněné markýzou zabraňuje pronikání slunečních paprsků do místnosti. Většina záření se nedostane ani k zasklení. Je odráženo ještě před sklem, takže teplo emituje ven a ne dovnitř. Takto markýza chrání místnosti před nahříváním během slunečných, horkých dnů.

Proč si pořídit markýzu?

 ÚSPORA ENERGIE
Markýza omezuje spotřebu klimatizačních zařízení, čímž zmenšuje emise CO2 do životního prostředí, a my nemusíme platit vysoké faktury za proud. Markýza Solar není napájena z elektrické sítě, ale baterií dobíjenou slunečním zářením.

PŘÍSUN PŘIROZENÉHO SVĚTLA
Okna chráněná markýzami umožňují oproti roletám přísun přirozeného světla. Markýzy propouštějí dostačující množství světla, a proto není nutné využívat dodatečné osvětlení.

VIDITELNOST VEN A ZAJIŠTĚNÍ SOUKROMÍ
Zatažené markýzy chrání proti nežádoucím pohledům zvenčí a zajišťují viditelnost ven. Můžeme klidně pozorovat okolí a zároveň mít pocit soukromí.

ZLEPŠENÍ ERGONOMIE
Zatažená markýza zlepšuje ergonomické podmínky pracovního prostředí. Umožňuje rovnoměrně rozložit intenzitu osvětlení a díky ochraně proti škodlivým účinkům odrazů světla poskytuje vizuální komfort pro naše oči, především při práci u počítače. V místnostech se zataženou markýzou není namáhán zrak tak, jako v místnostech bez markýzy, kde je rozložení intenzity osvětlení velmi nerovnoměrné.

OCHRANA PROTI ŠKODLIVÉMU UV ZÁŘENÍ
Markýza omezuje pronikání UV záření do interiérů. Zatažená markýza pomáhá chránit předměty a mteriály nacházející se v interiéru proti škodlivému UV záření, které způsobuje jejich odbarvení.

 OCHRANA PROTI HMYZU
Zatažená elektrická markýza na fasádním okně plní kromě ochrany proti nahřívání místnosti také funkci sítě proti hmyzu. Když je okno otevřené, chrání zároveň interiér proti hmyzu.

Barvy

Materiálové a barevnostní provedení

Profily markýz jsou standardně dostupné ve čtyřech barvách (bílá, šedá, černá a hnědá), na vyžádání rovněž v libovolné barvě RAL.
Barevnosti a vzory látkové výplně jsou rozděleny do tří skupin dle průsvitu materiálu.

1. skupina

Materiál s 10% průsvitem

Materiál s 10% průsvitem

2. skupina

Materiál s 1% průsvitem

Materiál s 1% průsvitem

3. skupina

Materiál se 4% průsvitem

Materiál se 4% průsvitem